Widzieliśmy kolejny twardy widelec Bitcoin Cash w 2020 r.
Zespół Bitcoin ABC chce przeznaczyć 8% nagród górniczych BCH dla deweloperów Bitcoin Cash.
Propozycja ta jest dość niepopularna w społeczności Bitcoinów Cashów
Bitcoin Cash mógł znów zobaczyć twardy widelec
Chociaż kontrowersyjna krypto waluta Bitcoin Profit ma zwolenników oddanych fanów, społeczność BCH nie jest obca wewnętrznym konfliktom – w listopadzie 2019 roku łańcuch blokowy Bitcoin Cash podzielił się na dwie części spornym twardym widelcem, w wyniku czego powstał Bitcoin SV.

Bitcoin Cash może zobaczyć inny sporny twardy widelec w 2020 roku, z powodu sporów o zachęty dla deweloperów Bitcoin Cash – jedna część społeczności chce, aby odsetek nagród BCH blokowych iść w kierunku finansowania deweloperów, podczas gdy druga część nie zgadza.

Bitcoin ABC, deweloperzy pełnego węzła wdrożenia Bitcoin Cash, zaproponowali zmianę w swoim oprogramowaniu, które „ponownie zainwestować 8% nagrody podstawowej w rozwój infrastruktury Bitcoin Cash“. Zespół stwierdził:

„Dzięki wiarygodnemu finansowaniu z nowej zasady „coinbase“, więcej funkcji pojawi się na Bitcoin Cash szybciej. Funkcje te przyniosą nowe, ekscytujące możliwości zarówno dla firm, jak i użytkowników“.

Według zespołu Bitcoin ABC, nowe możliwości, które mogą być wdrożone szybciej dzięki tej nowej metodzie finansowania deweloperów będzie wzrost niepotwierdzonego limitu łańcucha transakcji, elastyczne limity wielkości bloków i szybsze konfirmacje transakcji poprzez pre-konsensus.

Bitcoin ABC nazywa swoją propozycję Planem Finansowania Infrastruktury (IFP). Cytują oni Zcash jako projekt kryptokurwalutowy, który miał podobny mechanizm finansowania górników. Po jego wygaśnięciu społeczność Zcasha zdecydowała się na dalsze wykorzystywanie części nagrody bloku Zcash do finansowania ekosystemu Zcasha.

Nie wszyscy kupują to, co sprzedaje Bitcoin ABC.

Jednak propozycja wydaje się być dość niepopularna w społeczności Bitcoin Cash, a to obejmuje twórców konkurencyjnych Bitcoin Cash pełnej realizacji węzła Bitcoin Cash Node (BCHN).

Roger Ver, prawdopodobnie najbardziej znany adwokat Bitcoin Cash, jest również przeciwny finansowaniu deweloperów BCHN z części nagród górniczych. W wpisie na blogu read.cash, Ver wskazał na już istniejące projekty, które były finansowane przez społeczność Bitcoin Cash, i zakończył:

„Zmuszanie przez ABC IFP prawdopodobnie zniweczy niesamowity postęp, jaki zrobiło BCH. ABC, proszę, przestań.“